Pages

23 jaanuar 2013

Lendurimüts ja katsejänes

Ilmselt on enamus kursis, et Saksamaa on ka üks suur karnevalimaa :P See karnevali sessioon algab oktoobris/novembris ja lõpeb veebruaris (täpsemalt siis Rosenmontag´iga, mis sellel aastal on 11. veebruaril).   Sellest karnevalitrallist on ka väga raske mööda hiilida, kui laps käib kas lasteaias või koolis. Minu poja ei käi küll veel kummaski, kuid ometigi oleme selles sees. Nimelt käime meie nüüd reedeti võimlemas ja seal toimub 2. veebruari võimlemine karnevalikostüümides :P No me ei ole erilised kostüümi armastajad pojaga kumbki, aga ma tean, et mu noorhärra armastab emme tehtud mütse ja kannab neid mõnuga. Pea tööle ja kohe tuli meelde Emmaliine oma vahva lendurimütsiga. Võtsin aga julguse kokku ja küsisin tema käest õpetust ja minu rõõmuks sain tema värskelt valminud juhendi katsejäneseks. Mulle meeldib selline katsejänes olla :P
Kodustest varudest leidsin tumehalli Garnstudio Merino Extra Fine ja samasugust tumehalli Garnstudio Baby Merinot. 4,5 mm heegelnõela mul pole ja seepärast tegin töö 4 mm nõelaga - igati mõnus heegeldamine oli ja ma sain lõpuks selgeks ka võluringiga alustamise!!!! (no ma polnud seda kunagi varem kasutanud). See on igati mõnus ja ilus algus jääb.
Poja oli paigal vaid siis, kui lubasin tema autost ka pilti teha ja see pisike roheline auto mahtuski pildile koos omanikuga:)
Pildilt ka näha, et klappide jaoks enam tumehalli Baby Merinot mul ei jätkunud, vahetasin selle heledama halli Alpaca vastu välja ja pojal on kõrvad kindlasti nüüd soojas. Äär on üle heegeldatud punase Merino Extra Finega, sama lõngaga on ka tehtud prillid ja aasad ning mütsi kinnitusrihm.
Õpetuse kohaselt peaksid prillid ikka klaasidega olema ja meil tulevad ka sellised prillid, kuid kuna heegeldamise isu oli nii suur, siis meie mütsi esimesed prillid on ilma klaasideta ja kasutusel kardinarõngad, mis lihtsalt kinnissilmustega üle heegeldatud. Need on veidi suured minu poja pisikese näo jaoks ja esialgu omavad vaid kaunistamise mõtet.
No on ju veidi suurevõitu, kas pole :)
Meil on nüüd küll kodus olemas 1 mm plastikklaasi ja mehele leidsin täna sobiva läbimõõduga toosi ning ta lubas lähipäevil siis mulle klaasi ka teha, et poja saaks oma mütsile ikka õiged ja ehtsad prillid. Siis teen pilte juurde.
Nüüd aga väike pildiseeria, kus nii mõnigi mütsi lahe detail on veidi paremini näha.
Mütsi saab kenasti lõua alt rihma ja nööbiga kinnitada, siis ei ole ohtu, et tuule käes klapid liikuma hakkaksid.
Mütsiga koos kippus pildile ka Matu.
Prillid on tagant nööbiga kinnitatavad ja seega saab neid vajadusel eemaldada või vahetada uute vastu.
Ilma klaasideta prillid lähemalt.
Toas tööd tehes ei pea müts kinni olema ja saab sellises mõnusas vabas olekus pead kaitsta:P
Ohutus ikka enne kõike, ehket tööd tuleb teha müts peas!!!

8 kommentaari:

 1. Väga armas laps ja igati temavääriline šeff müts!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänan Maia, ja ega ma ise ka ei kujuta ette oma pisikest tegeliskit mingi tavalise mütsiga, ikka kiiksuga peab olema :)

   Kustuta
 2. Lõpplahe tulemus jäi! Ja mul on vaid siiralt hea meel, et sa võtsid vaevaks olla üks testijatest ning andsid väga head tagasisidet mulle! Aitäh sulle! PS! Poja on hüper-super armas sul ikka!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh sulle, et nii vahvale mütsile juhendi kirjutasid. Sinu katsejäneseks olemine oli lausa lust:)
   Alati uuesti, kui vaja peaks olema;)

   Kustuta
 3. Selline müts on küll vist iga poisi unistus!

  VastaKustuta
 4. Sellel talvel mahtus see veel nibin nabin pähe, aga tegelikult on juba väike. Kuna aga poja nõudis selle kandmist, siis mõned korrad sai veel sellega uhkeldada, aga ilmselt tuleb uueks talveks midagi muud välja mõelda/valmis teha.

  VastaKustuta