Pages

25 veebruar 2012

Rahvuslikud säärisedTäna saan esitleda MM veebruari kui rahvuslike mustrite kuu raames valminud sääriseid. Kirimustrilised säärised olid mul plaanis juba algusest peale. Selle õige mustri leidmine võttis aega. Lõnga sain just selle õige W&W-st.
Tegemist siis alumise kolme puhul Shetlandi 100% villasega.. Kahe äärmise värvi kasuks otsustasin  seekord, sest mustalt taustalt peaks ju sinine väga hästi esile tulema.
Aga muster oli vaevaks tükk aega, raamatukogust vedasin koju 6 erinevat raamatut (ikka kõik erinevate rahvuslike soki- ja kindakirjade kohta), aga ükski ei olnud see õige. Lõpuks leidsin Virve Aaviku "Sokiraamatust" selle õige ja oma.
Põhimotiiv näeb siis välja selline.

Ise olen tulemusega ikka väga rahul ja kui täna neid jalga proovisin, siis küsis poja, aga Johannese säärised?!?! Mõtlen sellele veel:P
Ahjaa mehe poolt sain ka tunnustava lause osaliseks, nimelt kui ma esimest säärist alles kudusin vaatas ta hoolega ja äkki avaldas arvamust, et talle meeldiks sellist üleni kirjatud mütsi omada, et kas ma äkki teen talle ühe - no eks näis seda ka:D

Tehnilised andmed ka:
Lõng: W&W-st pärit Shetland wool musta u 75 grammi ja sinist 50 grammi
Vardad: 3,25 ja 4 mm KnitPro sukavardad
Muster: Virve Aaviku "Sokiraamatust", säärise idee oma peast
Silmuseid: 13824 kudusilmust

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar