Pages

21 august 2012

Esimene pitsseelik

Oh kuidas ma juba ammu unistasin ühest suvisest seelikust ja ikka pitsilisest.
Mul on ütlemata hea meel, et on olemas selline koht nagu MM ja seal olevad igati toredad ja innustavad inimesed. Tihti on ju vaja sellist väikest tagant utsitamist v6i julgustamist, et jah see on ilus, jah sa saad sellega hakkama. Neid väikseid t6ukeid on vahest nii hädasti tarvis, et valmiks midagi ilusat.
Välja sai valitud http://www.ravelry.com/patterns/library/nederdel---lace-tiered-skirt selline seelikuke ja koos koovad seda praegu juba päris mitmed. Kes soovib juba valmis iludusi piiluda, siis vaata siia.
Minu p6hil6ngaks on Dropsi Muskat värv nr.38 (tume ploom).

Nagu ikka ei saa ükski töö ilma harutamisteta ja ei saanud ka see. Ma aus6na tegin isegi seekord tööproovi ja see kattus täielikult mustris olevaga. Sellest ka p6hjus, miks ma nii rahuliku südamega hakkasin kenasti S suurust kuduma.
3 tokki l6nga kudusin enne ära, kui kahtlus hinges järele ei andnud ja tehtu varratselt maha v6tsin, et vaadata, no kui lai see seelikuhakatis on ka. Tulemus oli naeruväärselt suur. Egas midagi vaatasin kootu järgi, et esimest mustriosa pean 2 korduse v6rra vähem tegema. Juba valmis A osa läks k6ik harutamisele ja algasin otsast peale.
Nüüd läks asi nagu lepase reega ja seelik edenes j6udsalt.

Kui C osa tehtud oli, siis selgus t6siasi, et otse juhendit järgides oleks seelik ikka väga pikk. Oma loogikaga tegin siis D osa lühema ja kahandused tihemini. Ja vaatamata k6igele tundus, see seelik mulle veidi laia v6itu ülevalt olema. Ajasin l6nga silmustesse ja ilma kummita ta mul üleval ei oleks kaua püsinud :D. Egas midagi, sai siis seelik endale ka kummikanali. Aga kuna mulle väga meeldis m6te ka vööst, siis on minu seelikul m6lemad esindatud - ni kumm seeliku üleval hoidmise eesmärgil ja vöö ilu eesmärgil:P
Aga need satsid valmistasid mulle ikka t6elist peavalu. Mul ju praegu l6ngakriis ja pean leppima sellega, mis siin hetkel olemas. Ja neid on väga vähe. Esmalt proovisin Fabelit, aga see karvane ei meeldinud mulle kohe üldse, seega pildile ei püüdnud. Siis proovisin lillakirjut heegelniiti.
Aga sellega jäi asi selline kummaline. Just täpselt nii nagu keegi foorumist arvas, et seelik on pesus veidi värvi ka satsidele jaganud, aga seda vaid hooti. No ei olenud see ilus ja see 6ige.
Rohkem valikuid mul käepärast polnud. V6tsin vastu otsuse, et lähen l6ngapoodi vaid selle ühe toki pärast satside jaoks. Poes olid minu ja seeliku ees l6puks leti peale 8 erinevas toonis ja jämeduses l6nga. Kujutate ette, kui segaduses ma olin. Asi toimus poes aga välistamise meetodil. Seda ei taha, see on liiga jäme, see liiga plass, see jätab mulje, et ta oli kunagi valge, aga nüüd ... jne. L6puks tuli minuga koju mitte just odavate killast 100% puuvillane ITO Gima 8.5. Olen igati rahul esimesest silmusest peale.
Alumises ääres ei tahtnud kuidagi seda pikood sinna teha ja valisin viimistlemiseks siis selle vähikäigul heegeldamise (esimest korda kusjuures).
Täitsa kena sai, vaid vöö oli vaja veel heegeldada. Ainult selline satsivärv ei meeldinud, ainult seeliku p6hivärv ka mitte. Pealegi jäi see vähikäik nende kahe l6ngaga nii efektne, et otsus sündis kohe peale esimest proovimist. P6hil6ngaga tavaline kett ja siis satsil6ngaga vähikäigul üks äär üle ning voilaa - valmis sai.
Lubage esitleda minu seelik:
Täna peale seeliku pressimist v6in ma öelda, et minu seelik on ilus (ilu on vaataja silmades, nii et me sellel teemal arutellu ei lasku:P). Seega ma kudusin endale ühe ilusa asja:)
Te ju näete, kui väga see seelik endale voodrit igatseb. Seda ta nüüd veel peab natuke ootama, et teda seljas nautida.

Otsisin oma roosa miniseeliku välja, t6mbasin pitsilise selle peale ja tegin paar kl6psu :P

17 kommentaari:

 1. Väga kaunis seelik!!! Tubli oled!

  VastaKustuta
 2. Vastused
  1. Aitäh Helle! Millal sinu ilusat seelikut näha saab?

   Kustuta
 3. Nii kaunis, naiselik ja suurt tööd nõudev seelik. Fantastiline!

  VastaKustuta
 4. Imeilus seelik. Ma juba tegemise ajal vaatasin, see põhitoon on hästi mõnus ja valitus satsiroosa - need on koos lihtsalt suurepärased. Ja loomulikult see vööpael!!!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, kas sa teed endale ka ühe sellise järgmiseks suveks?!?!:))))

   Kustuta
  2. Mul üks teksasinine Muskat sügeleb küll lõngakastis, tahab millekski saada, võimalik, et just selleks seelikuks jah. Mulle sinu oma tõega väga meeldib, just see põhivärvi ja satsivärvi kooslus. Sellest satsivärvist endast ju naljalt midagi ei tee selga endale, aga nii, nüansina on see imeline :)

   Kustuta
 5. Väga ilus ja stiilne. Ka värv on hea. Lõpptulemus igati uhkustamist väärt!

  VastaKustuta